Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email [email protected] Bizi Arayın! +90 216 759 61 72
Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email [email protected] Bizi Arayın! +90 216 759 61 72

E-TİCARET NEDİR?

Türkiye’de e-ticaretin düzenlendiği Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da elektronik ticaret: “Fiziki olarak karşı karşıya gelmeksizin, elektronik ortamda gerçekleştirilen çevrimiçi iktisadi ve ticari her türlü faaliyet” olarak tanımlanmıştır.

ÖNEMİ NEDİR?
Web sitesi üzerinden yapılan satışlarda devamlı olarak pazarlama yapmanız veya ürünleri tanıtmanız halinde satışlar oranında hızlı yükselişler olabilir. Bu konuda yapacağınız çalışmalar ile satış oranını arttırabilirsiniz. Elektronik ortamda veriler saniyeler içinde aktarıldığından bu şekilde daha hızlı işlem yapılmasına olanak sağlanır. Bu alanda yapılan alışverişlerde müşterilere daha fazla ürün seçeneği ve tercihi sunulur. Sanal olarak işleteceğiniz mağazalar sayesinde bu durumda mağaza maliyetlerinizde azalabilir. Bu sistemde stok maliyet bilgileri için stok takibi yapmanıza gerek kalmaz. Sanal ortamda yapılan satışlar sayesinde web sitesi üzerinden satış yapan firmanın ofise de ihtiyacı olmaz. İnternet üzerinden yapılan satışlarda dalgalanmalar olmayacağından bu durumda siteleri enflasyonun etkileme imkanı da bulunmaz. Potansiyel tüketicilerin dünyanın her yanında pazara arz edilen ürünler hakkında bilgi sahibi olmalarına ve yeni üreticilerin dünya pazarlarına girmelerine imkan vermektedir.

E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler ve yeni girişimler için çok uygun bir ticaret şeklidir. Belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına ve daha hızlı ödemeleri teslim alınmasına olanak sağlamaktadır. Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler için de e-ticaret önemli bir satış kanalıdır.

UZMANINDAN DESTEK ALIN
Revizyon Medya Grup (RMG) olarak e-ticaret kullanarak dijital satış dünyasından geri kalmak istemeyen firmalar için yaptığımız web siteleri ile firmalar istedikleri gibi satışlarını yapmaya başlayabilirler. Yaptığınız işe uygun şekilde bir web sitesi hazırlayan ve bu konuda uzman kadrosuyla destek veren Revizyon Medya Grup‘un e-ticaret deneyiminden faydalanarak sizlerde satmak istediğiniz ürünleri oluşturulacak web sitesi üzerinden satmaya başlayabilirsiniz.