Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email iletisim@rmgmedya.com Bizi Arayın! +90 224-441-4-123
Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email iletisim@rmgmedya.com Bizi Arayın! +90 224-441-4-123

E-Ticaret Sistemleri

Türkiye’nin sayılı E-Ticaret firmalarınca kullanılmakta olan en iyi e-ticaret alt yapısı ile başarıyı zaman kaybetmeden yakalayın. Benzersiz kapsamda, Teknik Destek, Kampanya Kurguları, Pazarlama Modülleri ve Mobil Uygulamalar ile Fark yaratın!

 

Bizimle Kazanmaya Başlayın

Üreticisiniz ve bizzat kendi ürünlerinizle müşterilerinize mi ulaşmak istiyorsunuz? O zaman bizimle iletişime geçmenizin tam zamanıdır. Size özel konsept tasarımlarımız ve altyapımızla internetteki farkınızı tüm rakiplerinize göstermeli ve E-Ticaret dünyasında sizler de yerinizi almalısınız. 

Gelişmiş ve Esnek

Benzersiz bulut e-ticaret altyapısı ile trendleri zaman ve para kaybetmeden yakalayın. Satışlarınızı arttırın ve operasyonel yüklerinizi hafifletin.

 

7/24 Teknik Destek

Sadece RMG’de olan 7/24 telefon ve ticket desteği ile kesintisiz hizmet alın. RMG Akademi’de her hafta ücretsiz sınıf ve uygulamalı eğitimlerimize katılın.

 

Arama Motoru Optimizasyonu

Muhteşem SEO uyumu ve esnek E-Ticaret SEO modülleri ile arama motorlarında üst sıralarda yer alın. Seo için ihtiyacınız olan herşey panelinizde.

Promosyon ve Kampanyalar

Özel kampanya robotu ile kampanyalar kurgulayın, üyelerinize promosyon ve çekler tanımlayın. Sürpriz kampanyalar yaparak herkesi şaşırtın.

Türkiye’de E-Ticaret

Türkiye internet ve e-ticaret pazarındaki değişim, 2014 tarihinden bugüne kadar incelenmiş ve bu dönemdeki ana unsurlar değerlendirilmiştir. İkinci bölümde öne çıkan unsurlar özetle aşağıdaki gibidir:

  • İnternet Nüfusu: 46 milyon internet kullanıcısı ve %58 internet penetrasyonu ile Türkiye dünyadaki önemli oyuncular arasındadır. İnternet penetrasyonu gelişmiş ülkelerin gerisinde kalsa da BRICS gibi gelişmekte olan ülkelerle benzer seviyededir.
  • E-Ticaret Hacmi: 2013-2016 yılları arasında ortalama %34 büyüyen perakende e-ticaret hacmi, 2016 yılı itibarıyla 17.5 milyar TL’lik bir hacme ulaşmıştır.
  • E-Ticaret Penetrasyonu: Yakalanan ivmeye rağmen, e-ticaretin toplam perakendeden aldığı pay 2016 itibarıyla %3.5 seviyesinde gerçekleşmiştir. Dünya ortalaması olan %8.5 ile kıyaslandığında Türkiye için hala kat edilmesi gereken bir yol bulunmaktadır.
  • Mobil: 2016 yılında %65’e ulaşan akıllı telefon penetrasyonu ile Türkiye, %60 olan dünya ortalamasının üzerindedir. Akıllı telefon penetrasyonun hızla arttığı Türkiye’de mobilin e-ticaret içerisindeki payı henüz %19 seviyesindedir. Dünya ortalamasının %44 olduğu dikkate alındığında, dünya ortalamasının üzerinde akıllı telefon penetrasyonuna sahip olan ülkemizde ciddi bir potansiyel bulunmaktadır.
  • Klasik Perakende: Türkiye’nin e-ticaret büyümesi bugüne kadar daha çok sadece online’da rekabet eden oyuncular tarafından tetiklenmiştir. E-ticaretin toplam perakendedeki payının dünya standartlarını yakalaması için klasik perakendecilerin de e-ticaret faaliyetlerine hız kazandırması gerekmektedir. Mevcut durumda, klasik perakendecilerin sektörden aldığı payın yaklaşık %30 olduğu tahmin edilmektedir.
  • Tüketici Algısı: Tüketiciler tarafından bakıldığında, Türk tüketicileri için e-ticaretin en önemli değer önerisi hala ucuzluktur. Gelişmiş e-ticaret pazarlarında ise kolaylık daha çok ön plana çıkmaktadır. Türkiye’de internet kullanan her 3 müşteriden yalnızca 1’i online alışveriş yapmaktadır. Online alışveriş yapan 4 müşteriden 1’i de alışveriş işleminde sorun yaşadığını belirtmiştir ve yaşanılan sorunların başında satış sonrası süreçlerine ilişkin konular gelmektedir.
0
firma
1000
websitesi
0%
memnuniyet
0
yıllık tecrübe