Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email [email protected] Bizi Arayın! +90 216 759 61 72
Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email [email protected] Bizi Arayın! +90 216 759 61 72

İtibar Yönetimi - PR

“Yapacaklarınızla değil, yaptıklarınızla itibar kazanırsınız.” Henry Ford

İtibar yönetimi konusunda dünyanın en önemli kuruluşu olan Reputation Institute tarafından 2013 yılında gerçekleştirilen bir araştırmaya göre itibarı yüksek şirketler, borsada yüzde 37 oranında daha iyi finansal performans, yüzde 27 oranında ise daha iyi pazar performansı gösteriyorlar.

 

İtibar Yönetimi Nedir?

Markalaşma sürecinde bulunan firmaların veya hali hazırda marka olan şirketlerin kazanmış oldukları bu konumu daha etkili hale getirme ve küresel boyutta çalışmalar yapabilmelerini sağlamaktayız. Buna bağlı olarak şirketlerin ve bireylerin topluma lanse edilmesinde en önemli araçlardan biri olan itibar yönetimi, firmaların sektör imajı kazanabilmesi ve edinmiş oldukları statüyü bozabilecek olumsuzluklardan kaçınmasını kapsamaktayız.

Kurumsal İtibar Yönetimi

Kurumsal İtibar Yönetimi; tüm insanların, markaların, ve kuruluşların sizin markanızı duyduklarında akıllarda canlanan olumlu veya olumsuz değer yargılarının bütünüdür. Müşterilerin markalarda en çok verdikleri önem kuruluşların itibarının yüksek olmasıdır. Yüksek itibar ise müşterilerden gelmekte olan güven oyuna bağlıdır. Bu şekilde sürekli müşteriler kazanılabilir.

Kurumsal İtibar Yönetimi, insanların markanızı duyduklarında akıllarında nelerin kalmasını istediğinizi yönetmektedir. Herhangi bir olumsuz haber veya şikayetin yerinde tespiti ve telafisi çalışmalarını yönetmektedirler. Kurumun itibarının sürekli çeşitli kanallardan kontrol altında tutulması, gerektiği aşamalarda desteklenmesi ve çözümlenmesini sağlar.