Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email [email protected] Bizi Arayın! +90 216 759 61 72
Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email [email protected] Bizi Arayın! +90 216 759 61 72

Medya İlişkileri Yönetimi

Görsel veya işitsel tüm nesneler, logolar, simgeler, grafikler gibi bütünlük ve kompozisyon oluşturan tüm ögeleri haber takip merkezimizde topluyoruz. Doğrudan hedef kitlesini etkileyecek biçimde birbirleriyle ilgili cümle ve görsellerin, nicelik ve nitelik bakımından belirli bir konu çerçevesinde dikkat çekici biçimde bir araya getirilip, bir bütün olarak sunulmasını sağlıyoruz.

Daha sonra yazılı ve görsel medyada yayımlanan haberlerin baskılarını ve kayıtlarını alıyor sizlere rapor halinde sunuyoruz.

Neler Yaparız?

1. Basın Bülteni İletişimi: Sürdürülebilir iletişim planı çerçevesinde; çoğunlukla yıllık olarak ana omurgası oluşturulan düzenli bülten bilgilendirmesi, iş ortaklarının pazarlama planı ve stratejisi ile doğru orantılı bir şekilde hazırlanır. Mecrası ulusal, özel ve yerel medya kuruluşlarıdır.

2. Röportaj ve Konukluklar: İş ortaklarının üst düzey yöneticilerinin oluşan gündem ve/veya özel bilgilendirmesinde kullanılan, kurum kültürü olduğu kadar üst düzey yöneticinin kendi görüşlerini de açıkladığı, soru-yanıtlı mülakatlar, görsel ve işitsel medyada canlı yayın konukluklarını kapsar.

3. Lansman-Relansmanlar: Medya mecralarının, gerçekleştirilen bir eventle ağırlanması ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen, medya mecralarına toplu bilgi aktarımının yapıldığı etkinliklerdir. Yeni bir oluşum, yeni bir ürün, servis, hizmet ya da yeniliğin ilk tanıtımın yapıldığı toplantılardır. Davet edilecek medya editörleri, verilecek bilginin içeriğine göre belirlenir.

4. Haber Taraması: Hizmet üretilen iş ortaklarının medya mecralarında yer alan tüm haberlerinin (gazete, televizyon, dergi, web sitesi, radyo) düzenli takibinin yapılmasını kapsamaktadır. Haber taraması yöntemiyle çoğunlukla yanlış veya eksik bilgi içeren haberlere erişilerek, kısa sürede müdahale edilir.

5. Raporlama ve Ölçümleme: Gerçekleştirilen haber taramasının ardından, iş ortağı hakkında; gerek yazılı, gerekse görsel mecralarda yer alan tüm haberler derlenerek, belirlenen periyotlarla ölçümlenerek, raporlanır.