Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email [email protected] Bizi Arayın! +90 216 759 61 72
Açılık Pzt - Cum 09:00 - 17:00
Email [email protected] Bizi Arayın! +90 216 759 61 72

Medya Satın Alma ve Planlama

Hedef kitlenizin takip ettiği ve daha fazla vakit geçirdiği mecralara yönelik dijital medya satın alma hizmeti alarak online mecralardaki görünürlüğünüzü artırın.
 

Neler Yapıyoruz?

Bir ürünün veya hizmetin pazarlamasını etkili kılan araçlardan biri de medya planlamadır. Medya planlama bir reklamın doğru iletişim araçları kullanılarak hedef kitleye en etkili biçimde ulaşmasını sağlar. Medya planlama bir reklam kampanyasının ne zaman ve nerede kullanılması gerektiğini belirleyen çalışmalardan oluşur. Bir markayla ilgili en çok reklam mesajını, en doğru tüketiciye, en ekonomik bütçe ile ulaştırmayı hedefler. Reklam ajansları medya planlama çalışmalarına önem verir. Medya planlama ajansları mevcuttur. Bir reklam ajansı medya planlama şirketiyle çalışmıyorsa o zaman iç bünyesinde bulunana medya planlama sorumlusu bu işi yapar.

    Medya planlama ajansları veya sorumluları gerekli çalışmaları yaptıktan sonra reklamın basında mı, televizyonda mı, dijital medya da mı yayınlanırsa daha etkili olacağını tesbit ederler. Bir bütçe eşliğinde reklam verene sunarlar. Müşteri kabul ederse satın alma sözleşmesi yapılır. Bu sözleşmeden sonra medya da gerekli rezervasyonlar yapılır, son teslim tarihi belirlenir. Yayının hatasız olarak gerçekleştirildiği takip edilir. Kampanyanın bitiminde de faturalandırılır. Her kampanya ile ilgili rakip firmalarla karşılaştırma ve geri dönüşüm raporu hazırlanarak reklam verene sunulur.

 

Medya Planlama

Reklam kampanyası döneminizde hedef kitleniz hangi televizyon programlarını izliyor? Hangi internet sitelerini ziyaret ediyor? Sinemaya hangi filmleri izlemeye gidiyor? Medya planlama süreçlerinizi, sürekli değişen medya dinamiklerine göre yönetiyoruz.

 

Medya Satınalma

Doğru Medya planlama sürecinin ardından, en sıkı pazarlıklı, en doğru vadeli, en isabetli medya satın alma aşamalarını markanız için yönetiyoruz. Uluslararası deneyime sahip güçlü çözüm ortaklarımızla total medya satın alma hacminin sağladığı faydalarını markanıza yansıtıyoruz.

 

Hedef Kitle Analizi

Tüketici verilerini sektör tecrübemizle birleştirerek markanızın ihtiyaçları doğrultusunda, hedef kitlenizi sizinle birlikte belirliyoruz. Analizler bize, medya planlamasında hedefe odaklı bir yol izlememizi sağlar.

 
 

Raporlama

Müşterilerimizin reklam kampanyaları süreci ve sonrasında gerçekleşen sektör datalarını takip ederek sonuçlar analitik biçimde raporlara dönüştürürüz. Reklam kampanya özetini içeren post raporları ve medyadaki rekabeti içeren rakip analizi raporlarını müşterilerimize sunarız.

 

Reklam Mecraları

Ana akım TV kanalları, tematik TV’ler, internet ve sosyal medya mecraları, tüm alternatifli açık hava mecraları, basın ve radyo mecra alternatifleri, sinema reklamları ve özel sinema sponsorluk projeleri, müzik iletişimi, sponsorluk yönetimi ve gerilla mecra çözümlerini her an takip ediyor, müşterilerimizin reklam kampanyalarına güç katıyoruz.

Dijital Medyada Satın Alma

Hedef kitlenizi oluşturan potansiyel müşterilerin sıkça vakit geçirdiği online mecralara yönelik dijital medya satın alma çalışmaları ile yeni müşterilere doğrudan ulaşarak hem dikkat çekin hem de marka bilinirliğinizi artırın. Dijital medya planlama ve satın alma çalışmalarıyla ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenebilecek kitleye doğrudan ulaşın.

 

Reklam ve tanıtım için ayıracağınız bütçe ile doğru mecralarda yer alarak tanıtım giderlerinizi azaltın. Marka, ürün ve hizmetlerinizin daha fazla kişiye ulaşmasında en etkili olacak ve yüksek verim alacağınız mecralara yönelik dijital medya satın alma ile reklam ve tanıtım kampanyaları için ayırdığınız bütçeden maksimum fayda sağlayın, reklam harcamalarınızı minimuma indirin.